دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

وعده های تکراری برای افزایش سرعت اینترنت

مشکل کیفیت سرعت اینترنت خانگی این روزها کاربران بسیاری را به ستوه آورده است و کاربران معتقدند نسبت به هزینه‌ای که بابت سرعت اینترنت پرداخت می‌کنند، سرویس مناسبی از اپراتورها دریافت نمی‌کنند.

این مشکل در ایام خانه نشینی و قرنطینه کاربران به دلیل شیوع ویروس کرونا پررنگ‌تر شده و بسیاری از کاربران به دلیل آنکه کیفیت سرویسی که دریافت می‌کنند با آنچه که قرار بود از سوی اپراتور ارائه شود متفاوت است، نارضایتی خود را در شبکه‌های اجتماعی‌، سامانه نت سنج پلاس و سایت اپراتورها اعلام می‌کنند.

البته موضوع قطع و وصلی و کندی سرعت اینترنت بیشتر مربوط به کاربران خانگی است و کاربران اینترنت موبایل کمتر از کیفیت سرویس خود نارضایتی دارند.

مشکل کیفیت اینترنت خانگی از آمارهای ارائه شده از وضعیت ICT کشور نیز مشهود است. به نحوی که افزایش تعداد کاربران اینترنت خانگی طی سال‌های اخیر روند کندی داشته است و با وجودی که ضریب نفوذ اینترنت موبایل بیش از ۷۶ درصد است و ۶۳ میلیون نفر در کشور با موبایل به اینترنت وصل می‌شوند، ضریب نفوذ اینترنت ثابت خانگی تا پایان سال ۹۸ حدود ۱۰ درصد بوده و تنها ۸ میلیون نفر از طریق ADSL به اینترنت متصل می‌شوند.

در این میان پیگیری‌ها از شرکت ارتباطات زیرساخت به این جمله ختم می‌شود که «مشکل پهنای باند و کمبود ظرفیت در کشور وجود ندارد»؛ اما در آن سوی ماجرا نتیجه تماس کاربران با اپراتورهای مربوطه، نوار ضبط شده ای با این مضمون است که «افت سرعت اینترنت مربوط به مشکلی خارج از شبکه اپراتور است.»

در این شرایط وزیر ارتباطات روز گذشته وعده افزایش سرعت ۴ برابری اینترنت را مطرح کرده است.

جهرمی: سرعت اینترنت خانگی را حداقل ۴ برابر می‌کنیم

محمدجواد آذری جهرمی ۲ روز گذشته با اعلام این خبر که سرعت اینترنت خانگی را حداقل ۴ برابر خواهد کرد، در توئیتر نوشت: امروز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم آغاز شد و در هفته آینده، سایت ثبت نام آغاز به کار خواهد کرد.

وی تاکید کرد که اولویت توسعه با مناطقی است که سرعت نسل ۴ موبایل در آنها از متوسط کشوری پایین‌تر است.

وزیر ارتباطات شب گذشته نیز با حضور سرزده به مراکز کنترل شبکه برخی اپراتورهای اینترنت در اینستاگرام نوشت: «قول دادیم، عمل می‌کنیم. پای وعده‌ای که دادیم هم می‌ایستیم! در ادامه تلاش‌هایی که شروع کردیم، امروز خودم مجدداً پای سیستم رفتم. منتظر کاغذ بازی نماندیم و شبانه‌روزی تلاش می‌کنیم که با نصب سیستم‌های VDSL سرعت اینترنت ثابت را ۴ برابر کنیم.

وی گفت: «سامانه ثبت‌نام از هفته آینده در خدمت شما خواهد بود تا ثبت‌نام کنید و VDSL تحویل بگیرید.»

سوابق وعده جهرمی برای افزایش سرعت اینترنت از بهمن ۹۷

اما سابقه وعده وزیر ارتباطات برای افزایش سرعت اینترنت، به پیش از این زمان بر می‌گردد. وی در بهمن ماه سال ۹۷ نیز از بهره‌برداری از نسل جدید اینترنت خانگی مبتنی بر تکنولوژی FTTC و VDSL که امکان دسترسی به سرعت ۷۰ مگابیت را برای کاربران فراهم می‌کند، خبر داده بود و گفت: «این امکان به زودی در کل کشور اجرایی می‌شود.»

در آن زمان آذری جهرمی در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: «نسل جدید اینترنت خانگی با حداقل سرعت ۷۰ مگابیت در ثانیه پس از دزفول، در شهر پردیس به بهره‌برداری رسید. این تکنولوژی در فاز ۸ شهر پردیس رودهن به بهره‌برداری رسیده و حدود ۲۸ هزار مشترک می‌توانند از این تکنولوژی که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شده است، بهره ببرند.»

وی با اشاره به افزایش حداکثر سرعت اینترنت خانگی از ۱۶ مگابیت به حداقل ۷۰ مگابیت در شهر دزفول اعلام کرد: «با ارتقای تکنولوژی ADSL به FTTC این کار امکان پذیر شده و در آستانه دهه فجر یکی از اپراتورهای اینترنت این تکنولوژی را در دزفول ارتقا داد و ۶ هزار مشترک این حس را تجربه کردند.»

پس از آن نیز وزیر ارتباطات در تیرماه ۹۸ بار دیگر از برنامه ریزی برای جایگزینی اینترنت VDSL به عنوان نسل جدید اینترنت خانگی به جای سرویس ADSL در کشور خبر داد و گفت: « ظرفیت واگذاری این سرویس با چهار برابر سرعت برای دو میلیون مشترک فراهم شده است.»

وی در تیرماه ۹۸ و در حاشیه نمایشگاه الکامپ در جمع خبرنگاران گفته بود: « سیاستگذاری جدید ما برای توسعه شبکه پهن‌باند ثابت اینترنت این است که از امروز شرکت مخابرات ایران، سرویس VDSL که اینترنت مشترکان را تا ۴۰ مگابیت بر ثانیه افزایش می‌دهد، ارائه دهد. شرکت مخابرات ایران از امروز این سرویس را در سراسر کشور راه‌اندازی می‌کند و دو میلیون پورت VDSL و متوسط سرعت ۴۰ مگابیت بر ثانیه به متقاضیان عرضه خواهد شد.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه به دلیل عقب‌ماندگی ما در حوزه شبکه ارتباطات ثابت، وضعیت خوبی در این بخش نداریم، گفت: «با راه‌اندازی سرویس VDSL، امیدواریم که این عقب‌ماندگی جبران شود و سایر اپراتورها نیز می‌توانند این امکان را برای مشترکانشان فراهم کنند.»

به گفته آذری جهرمی، «به دلیل فاصله زیاد خطوط مسی تا مراکز مخابراتی، ۳۰ درصد مشترکان تنها به اینترنت دو مِگ دسترسی دارند و ۱۶ درصد مشترکان می‌توانند اینترنت ۸ تا ۱۶ مگ دریافت کنند به همین دلیل در صورت راه‌اندازی و توسعه سرویس VDSL، مشکل سرعت مشترکان حل خواهد شد. همچنین در شروع این سرویس، ظرفیت دو میلیون پورت در سراسر کشور، آماده واگذاری است.»

طرح چند ابهام برای وعده افزایش سرعت اینترنت خانگی

حال با وجود سوابق وعده داده شده از سوی وزیر ارتباطات و شواهدی که از سرویس دهی اپراتورها وجود دارد، چند ابهام برای بهره برداری از نسل جدید اینترنت خانگی (VDSL ) وجود دارد.

نخست اینکه چه تضمینی وجود دارد که این بار اپراتورها به کاربران سرعت واقعی سرویس VDSL را ارائه دهند در صورتی که هر بار با بهانه‌های مختلف حتی کیفیت سرویس واقعی ADSL را نیز به کاربران خود ارائه نمی‌دهند.

نکته دوم این است که در صورتی که شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورها اختلال را نمی‌پذیرند و یا مشکل کیفی سرویس را به گردن یکدیگر می‌اندازند و سایت نت سنج پلاس و سامانه شکایت ۱۹۵ نیز کارآیی لازم را برای پیگیری نارضایتی کاربران ندارد، چه نهادی پاسخگو است؟ حتی اگر کاربر به جای ADSL به VDSL دسترسی داشته باشد.

از سوی دیگر در پی وعده وزیر ارتباطات برای ارتقای شبکه ADSL به VDSL در سال ۹۸، اپراتورها خواستار افزایش تعرفه اینترنت شدند که در آن زمان، جهرمی از اپراتورها خواست تجهیزاتشان را به روز کنند تا اجازه افزایش قیمت بدهد. این موضوع حتی در نظرسنجی از کاربران نیز پرسیده شد که آیا با افزایش قیمت اینترنت در ازای ارتقا از ADSL به VDSL موافقند یا خیر.

با این وجود این سوال مطرح می‌شود که اگر ارتقای سرویس ADSL و یا ۴ برابری سرعت اینترنت، مستلزم پرداخت هزینه بیشتری باشد، چه تضمینی برای دریافت کیفیت مناسب و سرعت واقعی سرویس وجود دارد؟

با تمام این تفاسیر بسیاری از کاربران اینترنت معتقدند که نیازی به ۴ برابر سرعت اینترنت ندارند؛ بلکه توقع دارند مطابق با همان هزینه‌ای که پرداخت می‌کنند و سرویسی که از همان ابتدا از سوی اپراتور به آنها وعده داده شده، اینترنت را با سرعت واقعی خود دریافت کنند.

چرا که برای مثال کاربرانی که هزینه اینترنت ۴ مگابیتی را پرداخت می‌کنند حتی به سرعتی در حد ۲ مگابیت هم دسترسی ندارند و مدام با قطع و وصلی و افت کیفی سرعت مواجه است.

منبع

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

ویژگی Come Together به سرویس پخش آهنگ اپل اضافه شد

همراه اول عید 99

نوین چرم

رسانه کلیک – همزمان با شیوع ویروس کرونا در جهان، شرکت اپل ویژگی جدیدی به نام Come Together را به سرویس پخش آهنگ خود اضافه کرده که مخصوص روزهای قرنطینه طراحی شده است.

با شیوع ویروس کرونا و ادامه خانه نشینی، شرکت ها و سازندگان مختلف به فکر افتادند تا با ارائه راهکارهای مختلف، تحمل این شرایط را برای افراد ساده تر کنند. به همین منظور کمپانی اپل در هفته گذشته، از قابلیت Get Up! Mix در سرویس پخش آهنگ خود رونمایی کرد.

حال خبر رسیده که ویژگی جدیدی به نام Come Together نیز به این سرویس اضافه شده که به طور خاص برای سرگرم کردن افراد در دوران قرنطینه طراحی شده است. این بخش متشکل از هفت پلی لیست بوده که هر کدام ژانرهای مختلف موسیقی را در بر می گیرند. جالب آنکه اغلب آهنگ ها شاد و مهیج بوده و افراد را بر سر حال می آورند.

به عنوان مثال یکی از پلی لیست ها کاملا به سبک R&B است و در آن آثار هنرمندانی همچون دنیل سزار و اسنو الگرا به چشم می خورد. برای طرفداران سبک لو-فای نیز فهرست دیگری تهیه شده که شامل کارهای کیترانادا، جی-دیلا، نوجابیس و هنرمندان دیگر است. البته ناگفته نماند که اپل تمام تلاش خود را کرده تا آثار موجود در پلی لیست ها با سلیقه اکثر کاربران همخوانی داشته باشد. آهنگ های هنرمندان مطرحی همچون جوناس برادرز، دریک و کانیه وست نیز در این فهرست ها به چشم می خورند.

طبق اظهارات اپل، امکان دسترسی به قابلیت Come Together تا آخر همین هفته برای کلیه کاربران فراهم می شود. این شرکت همچنین گفته که آهنگ های موجود در Get Up! Mix را هم به زودی بروزرسانی می کند. ایستگاه Beats 1 نیز مانند گذشته به فعالیت خود ادامه خواهد داد؛ هر چند که مجریان برنامه ها این بار از خانه با شنوندگان همراه می شوند.

منبع

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

امیر ناظمی از شناسایی عامل استخراج اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام خبر داد

همراه اول عید 99
نوین چرم

در پی افشای اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام، معاون وزیر ارتباطات از شناسایی سایتی که دیتابیس اطلاعات کاربران از آنجا استخراج شده خبر داد و گفت: گزارش به دادستانی ارجاع می شود.

رسانه‌های خارجی از افشای اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام توسط یک نسخه غیر رسمی این پیام رسان خارجی خبر می‌دهند. به نحوی که دیتابیس این اطلاعات فاش شده اکنون در سطح اینترنت با ۵۰۰ دلار فروخته می‌شود و منبع آن، نه خود تلگرام، بلکه یکی از نسخه‌های غیر رسمی این اپلیکیشن ذکر شده است.

پژوهشگرهای امنیت سایبری می‌گویند که داده‌های دیتابیس شامل اطلاعات بیشتر از ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام، مانند آی‌دی تلگرام، نام کاربری، شماره تماس، هش‌ها و کلیدهای دیجیتالی می‌شود.

در این راستا امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران و معاون وزیر ارتباطات در واکنش به افشای اطلاعات کاربران پوسته غیررسمی تلگرام در توئیتر نوشت: گزارش مرکز ماهر ‏در دی ۹۶ در مورد عدم امنیت پوسته‌های تلگرام بود که در این زمینه هشدار دادیم.

وی گفت: البته شواهدی وجود دارد که این اطلاعات به شیوه دیگری جمع‌آوری شده است.

ناظمی تاکید کرد: ‏سایت ادعا شده با نام «شکار» که در یکی از شرکت‌های اینترنتی ایرانی میزبانی می‌شده، شناسایی شده است.

معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: گزارش برای رسیدگی قضائی به دادستانی ارجاع خواهد شد.

 پیام رسان خارجی تلگرام از اردیبهشت سال ۹۷ مسدود شده است و کاربران بسیاری از پوسته‌ها و نسخه‌های غیررسمی تلگرام که فیلتر نیست، به این پیام رسان دسترسی دارند.

منبع

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

فروش گوشی های گوگل Pixel 3 و Pixel 3 XL متوقف می‌شود

همراه اول عید 99
نوین چرم

رسانه کلیک – فروشگاه آنلاین گوگل دیگر گوشی‌های گوگل پیکسل ۳ (Pixel 3) و پیکسل ۳ ایکس‌ال (Pixel 3 XL) را نمی‌فروشد.

سخنگوی گوگل در این خصوص می‌گوید: «گوگل فروش تلفن های هوشمند نسل سوم پیکسل را متوقف کرده است. فروشگاه گوگل هنوز گوشی‌های Pixel 3a ، Pixel 3a XL ، Pixel 4 و Pixel 4 XL را به فروش می‌رساند.»

گوگل حتی صفحه مربوط به این گوشی را از فروشگاه اینترنتی خود حذف کرده است. اوایل آوریل سال گذشته نیز گوگل فروش گوشی‌های Pixel 2 و 2 PIxel XL را در فروشگاه اینترنتی خود متوقف کرد.

 

گوشی گوگلسخنگوی گوگل به مشتریانی که قصد خرید یک پیکسل نسل سوم را داشتند ، توصیه کرد که از محصولات دیگر این شرکت استفاده کنند. به گفته او گوشی‌های Pixel 3a یا Pixel 3a XL از نظر اقتصادی و کارآمدی گوشی‌های بهتری هستند.

انتظار می‌رود به زودی شاهد عرضه گوشی Pixel 4a با قیمت میان‌رده‌ای باشیم. رندرهای این گوشی چند ماه پیش منتشر شده است.

با توجه به شرایط کنونی جهان و شیوع ویروس کرونا، زمان قطعی عرضه گوشی های گوگل به بازار مشخص نیست اما پیش‌بینی می‌شود گوشی Pixel 3a با افت قیمت مواجه شده و همچنین گوشی Pixel 4a با قیمت ۳۹۹ دلار روانه بازار شود.

منبع

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

معرفی ۸ مورد از بهترین برنامه های DSLR اندرویدی برای عکاسان

نوین چرم

رسانه کلیک – بیشتر عکاسان حرفه‌ای دوربین‌های DSLR دارند اما اگر از این دوربین‌های ندارید، می‌توانید با کمک برنامه های DSLR عکاسی به یک عکاس حرفه‌ای تبدیل شوید.

دوربین‌ها و لنزهای مختلفی برای عکاسان حرفه‌ای وجود دارد. شاید گرانقمیت باشند اما ارزش خرید را دارند. با این حال، شما می‌توانید با استفاده از برخی برنامه‌ های DSLR، این تجربه را حتی بیشتر گسترش دهید. البته برنامه های DSLR اندرویدی خوبی برای این کار وجود ندارد اما در این بین برخی از آن‌ها عملکرد خیلی خوبی دارند که عکاسان می‌توانند از آن استفاده کنند.

با ما همراه باشید تا تعدادی از بهترین برنامه‌ های DSLR اندرویدی را برایتان معرفی کنیم:

یکی از بهترین ابزارها برای یک عکاس داشتن برنامه ویرایشگر عکس عالی است. Adobe Lightroom از این نظر در رده بهترین‌ها قرار دارد. نسخه موبایلی Adobe Lightroom، بسیاری از ویژگی‌های همان نسخه دسکتاپ را دارد.

برخی از این ویژگی‌های این اپلیکیشن شامل پشتیبانی از عکس‌های RAW، امکان بازگرداندن عکس به حالت اصلی در صورت نیاز و … است. همچنین در صورت لزوم می‌توانید فایل‌‌ها را به نسخه دسکتاپ خود ارسال کنید. بیشتر ویژگی‌های این برنامه رایگان است. با این حال، اگر جزو مشترکین Adobe Creative Cloud باشید می‌توانید از ویژگی‌های بیشتری بهره ببرید. این برنامه برای عکاسان حرفه‌ای بسیار کاربردی است

برنامه CameraConnect & Cintrol به شما اجازه می‌دهد دوربین خود را کنترل کنید. این برنامه از انواع دوربین‌های نیکون، کانن، سونی و گو پرو پشتیبانی می‌کند.

شما می‌توانید از طریق Wi-Fi یا USB (بسته به دوربین خود) به برنامه متصل شوید. علاوه بر این، با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید تصاویر خود را روی گوشی خود بارگذاری کنید.

نکته دیگر در خصوص Camera Connect اینکه از عکاسی متناوب نیز پشتیبانی می‌کند. برخی ویژگی‌های دیگر برای کسانی که نسخه‌های پرو را خریداری می‌کنند وجود دارد. نسخه Lite Pro بدون تبلیغات بوده و به شما امکان دسترسی به داده‌های EXIF ​​را می‌دهد. نسخه پرو، ویژگی‌های بسیار بیشتری دارد. با این حال این برنامه همانند دیگر برنامه‌ها بی‌عیب و نقص نیست.

برنامه Camera Remote Control یکی دیگر از برنامه‌های کنترل‌کننده دوربین DSLR ابتدایی است و فقط با گوشی‌هایی که بلستر IR دارند و دوربین‌های دارای سنسورهای IR، کار می‌کند. این برنامه یک دکمه شاتر و یک تایمر دارد.

تمام آنچه نیاز دارید بلستر IR در گوشی و یک دوربین است. Camera Remote Control یک راه‌حل ساده برای افرادی است که این دو چیز را دارند. استفاده از آن نیز رایگان بوده اما قابلیت سازگاری با همه دستگاه‌ها را ندارد.

Helicon Remote برای عکاسان حرفه‌ای کاربرد زیادی دارد. با این حال لزوما بهتر از بقیه برنامه‌ها نیست و قیمت بالایی دارد.
برنامه Helicon Remote با اکثر دوربین‌های نیکون و کانن سازگاری دارد. هرچند بهتر است قبل از خرید لیست دستگاه‌های سازگار و ویژگی‌های برنامه را بررسی کنید. این برنامه ویژگی‌هایی مانند براکتینگ فوکوس، پشتیبانی ار وای فای، عکاسی متناوب،  فیلمبرداری، براکتینگ نوردهی، عکاسی تایم لپس دارد.

اگر برنامه با دوربین شما سازگاری داشته باشد نسخه رایگان را به شما نشان می‌دهد و بسیار خوب کار می‌کند. Helicon Remote در بین گران‌ترین برنامه‌های DSLR قرار دارد.

بیشتر بخوانید

برنامه HyperFocal Pro یک راهنمای مرجع برای عکاسان به حساب می‌آید. این برنامه محاسبات را برای پیدا کردن بهترین نقطه فوکوس انجام داده و بسته به سوژه، فاصله، دوربین و شیشه، دامنه برد مطلوب برای فوکوس را به شما نشان می‌دهد.

علاوه بر این، از اکثر دوربین‌ها پشتیبانی کرده و داده‌ها و آمار عمق میدان، زاویه دید و میدان دید را ارائه می‌دهد. این طرح نیز به راحتی قابل خواندن بوده و گذشته از این‌ها، HyperFocal Pro رایگان و بدون خرید درون برنامه‌ای و همچنین بدون تبلیغات است. این برنامه کوچک برای بیشتر عکاسان مبتدی و نیمه‌ حرفه‌ای به کار می‌آید.

برنامه Magic Viewfinder مجموعه‌ای از برنامه‌های DSLR برای عکاسان است. این برنامه‌ها به دوربین وصل نمی‌شوند و آن‌ها را کنترل نمی‌کنند. درعوض به شما در برنامه ریزی برای عکاسی و نحوه عملکرد دوربین، هنگام عکاسی کمک می‌کنند.

این برنامه، کار دوربین و لنزهای شما را انجام می‌دهد. بنابراین، شما می‌توانید با استفاده از آن، کارهایی مانند قاب بندی را انجام دهید بدون اینکه وسایل واقعی خود را به همراه داشته باشید.

برنامه‌های Magic Viewfinder لزوما مفیدترین برنامه‌ها نیستند اما می‌توانند در برخی از سناریوها عملکرد خوبی داشته باشند.

به نظر می‌رسد که qDslrDashboard یکی از عجیب‌ترین برنامه‌های DSLR است. این برنامه برای دوربین های بدون آینه کانن، نیکون و سونی به کار می‌رود و دارای انواع گسترده‌ای از ویژگی‌ها از جمله پشتیبانی از دوربین چندگانه، امکان مشاهده و بیرون کشیدن عکس از دوربین، کنترل تایم لپس، کنترل‌های بی سیم و … می‌باشد.

همچنین باید اشاره کرد که این برنامه از طریق USB-OTG نیز کار می‌کند. این برنامه با همه دوربین‌ها سازگار نبوده و بسیاری از افراد مشکل اتصال و سایر اشکالات را گزارش داده‌اند. با توجه به قیمت آن، به نظر می‌رسد به همین دلیل این برنامه امتیاز کمی پایین‌تر از حد معمول دارد.

برنامه Snapseed یک برنامه ویرایشگر عکس متعلق به گوگل است. این یک برنامه ویرایشگر عکس کاملا رایگان بوده و ویژگی‌های جذاب زیادی دارد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به پشتیبانی از فایل‌های RAW اشاره کرد.

این برنامه همچنین ۲۹ ابزار ویرایش دیگر دارد که همه‌ آن‌ها دارای اسلایدری هستند که شدت و وضعیت آن‌ها را برای کنترل دقیق‌تر تغییر می‌دهند. برنامه Snapseed می‌تواند کارهای اساسی مانند ایجاد تعادل رنگ سفید، کراپ و … را انجام دهد. این برنامه اگرچه به اندازه چیزی مانند Lightroom (دسکتاپ) یا Photoshop بسیار قوی نیست اما برای استفاده در دستگاه موبایل مناسب است.

در نهایت، بیشتر تولیدکنندگان دوربین، توسعه برنامه‌های DSLR برای دوربین‌های خود را در نظر می‌گیرند. با این وجود، معمولا برنامه‌‌های خود دوربین جزو بهترین برنامه ها نیستند.

برنامه‌های خود دوربین می‌توانند عملکردهای اساسی از جمله عکسبرداری، دانلود تصاویر در گوشی شما و سایر موارد ساده را ارائه دهند.

بنابراین، در صورت موجود بودن برنامه دوربین و سازگار بودن، برنامه رسمی دوربین خود را هم امتحان کنید.

منبع

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

با بهترین فیلم های مستند در حوزه سلامتی آشنا شوید (بخش دوم)

نوین چرم

رسانه کلیک – در این مطلب به معرفی 6 مورد از فیلم های مستند آموزنده و دیدنی با موضوع سلامتی می پردازیم که احتمالا دیدگاه شما را درباره برخی از مسائل بهداشتی تغییر خواهند داد.

متاسفانه امروزه با گسترش رسانه های مجازی، شایعه پراکنی پیرامون مسائل مختلف به ویژه بهداشت و سلامت بیشتر از قبل شده است. اما شاید بتوان گفت که یکی از منابع موثق جهت آگاهی از نکات مربوط به سلامتی، دیدن فیلم های مستند است؛ چراکه هر موضوعی با ارائه مدرک و شواهد علمی شرح داده می شود. در ادامه به معرفی 6 مورد دیگر از مستندهای جذاب و آموزنده در این حوزه می پردازیم (با 6 مورد از بهترین فیلم های مستند در حوزه سلامتی آشنا شوید).

Food Choices (2016)

این مستند ساخته میکال شویسکی است که به شناخت تاثیر انتخاب غذا روی سلامت انسان، سلامت کره زمین و همچنین سلامت گونه ها جانوری متعدد روی این کره خاکی می پردازد. بسیاری از تصورات غلط درباره غذا و رژیم غذایی مورد بررسی قرار گرفته و دیدگاه های جدیدی در این فیلم مطرح می شوند.

Sustainable (2016)

سیستم غذایی اغلب کشورهای دنیا با ناپایداری اقتصادی و زیست محیطی شدیدی مواجه است. این مستند درباره آمریکا و مردم آن و همچنین کارهایی است که باید برای حفظ این سرزمین برای نسل های بعدی انجام شود. این فیلم، داستانی درباره امید و تحول، اشتیاق برای حفظ این خاک و وعده احیای مجدد آن است.

The Magic Pills (2017)

غالب افراد در سراسر دنیا در تلاش هستند تا از طریق تغییر الگوی تغذیه با بیماری های مختلف مبارزه کنند. این تغییر ساده – پذیرش چربی به عنوان منبع سوخت اصلی – نویدی برای بهبود سلامت بشر، حیوانات و کره زمین به شمار می آید. پیت ایوانز در این فیلم ادعا کرده که رژیم کتوژنیک (چربی بالا، پروتئین متوسط و کربوهیدرات پایین) می تواند تقریبا تمام امراض را بهبود بخشد. البته این مستند با نقدهای شدیدی از سوی انجمن پزشکان مواجه شده است.  

Feel Rich (2017)

سلامتی، ارزش جدیدی در نظر گرفته می شود که تحولی را در جوامع شهری به وجود آورده است. راوی این مستند، کویینسی جونز سوم، با هنرمندان برجسته، تهیه کنندگان و کشاورزان شهری مصاحبه کرده که با پذیرش ایده های جدید در خصوص مفهوم ثروت بودن، تغییر بزرگی را در زندگی خود به وجود آورده اند. مخاطبین با اسطوره های هیپ هاپ نظیر کریستال وال، پاول وال، فت ج.، راسل سیمون، استیک من، آفیا ابوکو، جرمین دوپری، اسلیم تاگ و در نهایت کویینسی جونز افسانه ای همراه خواهند شد تا با مفهوم منحصر به فردی درباره بحران بهداشت بین المللی در جوامع شهری آشنا شوند.  

What the Health (2017)

یک فیلم ساز بی پروا در طی سفر اکتشافی خود، احتمالا بزرگ ترین راز سلامتی بشر تا کنون را شناسایی می کند. وی نشان می دهد که چگونه تبانی بین صنایع، دولت، سازمان های بهداشتی و دارویی باعث مخفی ماندن این راز شده است.

Eating You Alive (2018)

این مستند نشان می دهد که چرا و چگونه خوراکی های متعدد، منجر به بیماری های مزمن و خطر مرگ می شوند. حال آنکه تغییر رژیم غذایی می تواند جان انسان را تا حدی نجات دهد. این فیلم در طول مصاحبه با افراد متخصص و پژوهشگران حوزه سلامتی، به بررسی علمی دلایل بیماری، اطلاع رسانی های نادرست و مسئولین انتشار آن ها و در نهایت استفاده از رژیم غذایی گیاهی و سالم جهت کنترل سلامتی می پردازد.

منبع

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

تبادل نیروهای انسانی در شرایط بحرانی

همراه اول عید 99
نوین چرم

رسانه کلیک – شیوع ویروس کرونا به همان میزان که برای برخی از کسب و کارهای انلاین موثر بود؛ در مواردی باعث زمین گیر شدن برخی از کسب و کارهای اینترنتی شد.

همان روز های نخست شیوع کرونا بود؛ همان روزهایی که تب و تاب کرونا به این جدیت نرسیده بود! همان روزها بود که برخی از کسب و کارها با اعلام این موضوع که اتفاقات ماه های اخیر زمینه های تعدیل نیروی این کسب کارها را چیده است از تعدیل نیروهای انسانی خود خبر دادند و در ادامه این موضوع گسترش پیدا کرد.

این موضوع نقطه مقابل برخی از کسب و کارها بود. استارتاپ هایی همانند شیپور در حالی از آمادگی خود برای استخدام نیروهای تعدیل شده دادند که دیجی کالا اعلام کرد به استخدام 2 هزار نفر نیروی جدید در پی افزایش سفارشات آنلاین نیاز دارد.

در این راستا حمیدرضا محمودی مدیر عامل آژانس فست کلیک و پلتفرم تبلیغاتی طاووس در لایوی با اشاره به این موضوع با ارایه راه حل جالبی سعی کرد در این راستا به فرهنگ جدید و نویی اشاره داشته باشد.

او با اعلام این موضوع که با توجه به شرایط پیش آمده در اقتصاد کشور باید به فکر راه حلی درست بود عنوان کرد:« چنین شرایطی سال ها پش با گسترش ویروس سارس نیز پیش آمده و زمینه خانه نشینی بسیاری از کارکنان شرکت ها فراهم کرده بود. اما در همان زمان شرکت ها به کمک هم آمدند. همفکری و همدلی رهبران کسب و کارها و مدیران عامل در آن زمان سبب شد اغلب شرکت ها به جای این که به تعدیل و اخراج نیروی انسانی خود روی بیاورند به فکر قرض دادن نیروی کار به هم باشند. »

محمودی با این پیشنهاد که شرکت ها به جای این موضوع که گزینه روی میز خود را تعطیلی و اخراج نیرو انتخاب کنند می توانند به قرض دادن نیروی انسانی روی بیاورند؛ ادامه داد:« در این بحبوحه بسیاری از شرکت ها روی به تعدیل نیروی خود آورده اند؛ برخی قید ادامه حیات استارتاپ و شرکت خود را زده و تعطیل کرده اند و برخی از شرکت ها هم به استخدام های جدیدی روی آورده اند.»
به اعتقاد حمیدرضا محمودی شرکت هایی همانند دیجی کالا و شیپور و … می توانند به این موضوع فکر کنند و از نیروهای سایر شرکت ها قرض بگیرند »
محمودی با اعلام این موضوع که تحول دیجیتال لازمه ادامه حیات و ممات شرکت هاست تاکید کرد:« چنین اقداماتی می تواند به معرفی هر چه بیشتر این شرکت ها در فضای دیجیتال کمک کرده تا با همدلی و همکاری این دوران به سر رسیده و شرکت ها به وضعیت نرمال خود باز گردند .»

منبع

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

پخش رایگان تبلیغ کسب‌وکارهای آنلاین در تلویزیون آغاز شده است

نوین چرم

رسانه کلیک – ماجرای تبلیغ و معرفی کسب‌وکارهای اینترنتی در صداوسیما در شرایط شیوع کرونا و سخنان رئیس سازمان صداوسیما مبنی بر جریمه شدن سازمان تحت امرش در صورت پخش رایگان تبلیغ این کسب‌وکارها از سوی توسکا، در این روزها بسیار خبرساز بوده و با واکنش‌های گوناگون مواجه شده است.در آخرین واکنش‌ها به این موضوع، توسکا اقدام به انتشار بیانیه کرده است.
 متن این بیانیه به شرح زیر است:

بدنبال انتشار مطالبی درباره شرکت توسعه کسب و کار ایرانی “توسکا” و قرارداد تبلیغات حوزه دیجیتال با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ، ذکر موارد ذیل ضرورت دارد:

۱-قرارداد واگذاری پذیرش، جذب، و پخش آگهی های بازرگانی و برنامه های مشارکتی در شبکه های رادیویی و تلویزیونی سراسری و ملی استانی در حوزه خدمات دیجیتال به مبلغ بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان به مدت ۳ سال با شرکت ارتباطات سیار ایران منعقد شده که لازم به ذکر است سازمان صدا و سیما تا قبل از انعقاد این قرارداد از محل تبلیغات حوزه دیجیتال صرفا سالیانه حدود ۶۰ میلیارد تومان درآمد داشته است.

۲- این قرارداد با نظارت نهادهای ذیربط و پس از برگزاری مزایده ای با شرکت ۳ متقاضی و برنده شدن شرکت ارتباطات سیار ایران به همراه اول واگذار شده است. توسکا نیز به عنوان شرکت ۱۰۰ درصدی متعلق به شرکت ارتباطات سیار ایران، تا مقطع زمانی مصوب و ابلاغ شده از سوی همراه اول، کارگزار آن شرکت و مسئول اجرای این قرارداد بوده و در حال حاضر شرکت همراه اول خود راسا اجرای این قرارداد را بر عهده دارد.

۳- ضوابط و تعرفه های تبلیغات تلویزیونی حوزه دیجیتال به صورت کاملا شفاف و مصوب در سایت شرکت توسکا و نیز سایت اداره کل بازرگانی سازمان صدا و سیما قابل دسترس تمامی مشتریان این حوزه است. از جمله شرکت هایی که در این مدت به عنوان مشتری و همکار تجاری از ظرفیت توسکا استفاده کرده اند می توان به مجموعه هایی چون ایرانسل، به پرداخت ملت، بانک گردشگری، تجارت الکترونیک پارسیان، پاسارگاد، ۷۸۰، ۷۱۰، آپ، تاپ، سداد بانک ملی، سامان کیش، دیجی کالا، فناپ، گاج، تپسی، شیپور، دیوار، اوبار، دیجیتون، آی بی شاپ و … اشاره کرد.

۴- این شرکت با راه‏ اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی رسانه‏ ای توسکا و بدنبال امضای تفاهم نامه همکاری بین مرکز ملی فضای مجازی، همراه اول، معاونت فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان فناوری اطلاعات ایران نسبت به تخصیص فضای تبلیغات به صورت رایگان در برنامه‌های زنده صدا و سیما به‌کسب‌وکارهای نوپا و همچنین انجام تبلیغات کلان تلویزیونی که برای ‌کسب‌وکارهایی که در مرحله رشد و بلوغ هستند اقدامات گسترده ای بعمل آورد. بررسی بیش از ۱۱۴ درخواست مشارکت از استارتاپ‌ها، همکاری موفق با بیش از ۷۰ کسب و کار که تبلیغات آن‌ها در رسانه ملی پخش شده‌‌ و حضور استارتاپ‌ها در برنامه های مختلف تلویزیونی از جمله حمایت های این شرکت از کسب و کارهای نوپا است.

۵- در جریان تحقق قرارداد با سازمان صدا و سیما علاوه بر پرداخت مبلغ مشخص شده در قرارداد مزبور، این شرکت سال گذشته فراتر از این قرارداد در هزینه های تولید برنامه های تلویزیونی بسیاری مانند گزارش های ورزشی، فوتبال برتر، فوتبال ۱۲۰، فرمول یک، به خانه بر می گردیم، ستاره ساز، شب آفتابی، برنامه های مناسبتی مانند شب یلدای شبکه یک و ۳ مشارکت داشته که از جمله جدیدترین آنها می توان به برنامه نوروز ۹۹ شبکه های یک و سه ، برنامه عصرجدید و مشارکت در سریال پایتخت اشاره کرد.

۶- از ابتدای شیوع ویروس کرونا، نهایت تلاش همه جانبه برای استفاده حداکثری از ظرفیت های این قرارداد در قالب مشارکت و همکاری با وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش و .. از سوی همراه اول بعمل آمده و برای کمک به کسب و کارهای مجازی علاوه بر اختصاص ویژه برنامه سال تحویل شبکه یک سیما به جشنواره خرید بهار ۹۹، تبلیغ رایگان تیزرهای این جشنواره و حتی تامین جوایز اهدایی به برندگان هم صورت گرفته است. در حال حاضر همچنین با حمایت همراه اول و با همکاری سازمان صدا و سیما ، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اتاق اصناف و اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی، امکان تبلیغ تلویزیونی رایگان تمامی کسب و کارهای اینترنتی در بستر درگاه Bazargaheiran.ir فراهم گردیده و پخش این تبلیغات در تمامی شبکه های تلویزیونی از دیروز مورخ ۹ فروردین آغاز شده است.

۷- در پایان لازم به ذکر است هیچ یک از شخصیت های حقیقی و حقوقی در لایه سهامداری شرکت مخابرات ایران و همراه اول از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و نیز دیگر سهامداران ، به هیچ عنوان در مسائل مدیریتی و تجاری توسکا ، حضور ، دخالت و مشارکتی نداشته و شرکت توسعه کسب و کار ایرانی صرفا در چهارچوب قانون تجارت به فعالیت تخصصی خود می‌پردازد.»

منبع

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

ماجرای اصلی ممنوعیت تردد خودرو در 13 فروردین چیست؟

نوین چرم

رسانه کلیک – پلیس راهنمایی و رانندگی در استان‌های مختلف ایران برای خودروهایی که روز سیزدهم فروردین‌ماه امسال از خانه خارج شوند، جریمه‌ی ۱۳۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی تعیین کرده است.

استاندار تهران، ممنوعیت تردد از درب منزل در روزهای دوازده و سیزده فروردین در استان تهران را تکذیب کرد. انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در خصوص خبر منتشره در خصوص ممنوعیت تردد در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین در استان تهران، گفت:

ممنوعیت تردد از درب منزل در روزهای دوازده و سیزده فروردین در استان تهران تکذیب می‌شود و منظور ممنوعیت حضور در پارک‌ها، بوستان‌ها و طبیعت می‌باشد که تدابیر شدیدتری جهت عدم حضور این افراد در این اماکن عمومی به‌عمل می‌آید. طرح محدودیت تردد برای جلوگیری از شیوع کرونا در 14 مبادی خروجی استان در حال اجراست.

به شهروندان توصیه می‌شود با همکاری و مشارکت مؤثر جهت رعایت نکات بهداشتی، حذف سفر، عدم حضور در اجتماعات، مراکز خرید و همچنین در پارکها و بوستان‌ها به قطع انتقال بیولوژیکی ویروس کرونا کمک کنند و در مراسم سیزده‌به‌در امسال را بدون حضور در طبیعت بگذرانند.

استان اصفهان

سرهنگ محمدرضا محمدی رئیس پلیس راهور استان اصفهان با بیان اینکه با توجه به مصوبه ستاد استانی کرونا تردد هر گونه خودرو در روز سیزده بدر در شهر اصفهان ممنوع اعلام شده است، اظهار کرد:

بر این اساس هر خودرویی که در این روز در معابر شهری اصفهان تردد کند جریمه خواهد شد. جریمه تردد هر خودرو در روز سیزده بدر در معابر شهری اصفهان ۱۳۰ هزار تومان تعیین شده است. تعداد ۴۰۰ دوربین نظارتی، بیش از ۵۰ خودروی مکانیزه و مأموران پلیس راهور در سطح شهر نسبت به اعمال قانون خودرو‌های متخلف در اصفهان حضور دارند.

استان خراسان رضوی

سرهنگ حمیدرضا دهنوی، رییس پلیس راهور خراسان رضوی گفت:

تردد خودروها از ساعت پنج بامداد تا ۲۴ روز سیزدهم فروردین ماه در سراسر استان از مقابل خانه برای شهروندان ممنوع خواهد بود و خودروهای رانندگان متخلف به مدت یک ماه توقیف و این رانندگان پنج میلیون ریال جریمه می‌شوند. طبق تدابیر ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا و ضرورت محدودیتهای جدی این طرح اجرا می شود.

تردد شهروندان نیز به مناطق ییلاقی اطراف شهرها، تفرجگاهها ،بوستانها و پارکها ممنوع بوده و مسیرهای منتهی به این اماکن تفریحی مسدود می شود. همچنین در محدوده های غیر مسکونی بلوار نماز و بلوار شهید ناصری و تمامی مسیرهایی که به ارتفاعات منتهی می شود نیز محدودیت کامل تردد اعمال می شود. هدف از اجرای این طرح جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و تامین سلامتی شهروندان است و رانندگانی که نسبت به اجرای این طرح ضربتی بی توجه باشند پنج میلیون ریال جریمه خواهند شد و خودروی آنها نیز به پارکینگ منتقل و یک ماه توقیف می شود.

خودروهای حامل مواد غذایی، مواد بهداشتی و اقلام درمانی، سوخت رسان و خودروهای کالاهای مورد نیاز مردم از این طرح مستثنی هستند.

استان خوزستان

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان با بیان اینکه ما امسال روز سیزده‌به‌در در استان خوزستان نداریم، گفت:

دوازدهم و سیزدهم فروردین باید از خروج مردم از محله‌ها ممانعت شود و فرمانداران باید خروجی محله به محله را کنترل کنند.

ویروس کرونا در چین در مدت یک ماه ۳ هزار نفر را به کام مرگ فرستاد و از بین برد اما این ویروس اکنون روزی ۳ هزار نفر را از بین می‌برد. آمار مبتلایان از حدود ۶۵۰ هزار نفر گذشته است و تقریبا هر یک و نیم تا دو روز ۱۰۰ هزار نفر به تعداد بیماران در جهان اضافه می‌شود. این موضوع، اهمیت، ویژگی و سختی مساله را در جهان امروزی که ادعا می‌کردیم جهان پیشرفته‌ای است، نشان می‌دهد و حرکت و سرعت جهان را بسیار کند و حتی متوقف کرده است. باید با حساسیت، مراقبت و اصرار در برابر این مساله بایستیم و آن را ساده تلقی نکنیم.

من در جلسات تاکید می‌کنم که این موضوع به ما این پیام را می‌دهد که بسیار جدی، حیاتی و حساس است و اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر ضریب استان خوزستان در مساله کرونا پایین آمده، نباید باعث حساسیت‌زدایی شود. در بیماری‌های عفونی و مسری، یک غفلت و سستی ممکن است طوفان به وجود آورد. در عین حال در برخی از شهرها به صورت مقطعی این مساله رخ داده است و سعی کرده‌ایم آن را کنترل کنیم.

منبع

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

تمیز کردن لپ تاپ در چند مرحله ساده!

نوین چرم

رسانه کلیک – در این روزها بهتر است وسایلی که بیشتر از آن ها استفاده می کنیم از جرم و آلودگی بزداییم. در ادامه همراه ما باشید تا با نحوه تمیز کردن لپ تاپ طی چند مرحله آشنا شوید.

لپ تاپ ها نیز مانند بسیاری از وسایل دیگر که روزانه ساعت ها از آن ها استفاده می کنید، می توانند محل مناسبی برای تجمع جرم، کثیفی و دوده ها باشند. اکنون نیز که ویروس کرونا در سراسر جهان شیوع پیدا کرده، شاید زمان مناسبی برای تمیز کردن لپ تاپ شما فرا رسیده باشد. این اقدام عمر لپ تاپ شما را نیز بیشتر می کند. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با چگونگی تمیز کردن لپ تاپ در چند مرحله ساده آشنا شوید.

به چه چیزی نیاز دارید؟

اصلی ترین چیزی که برای تمیز کردن لپ تاپتان به آن نیاز دارید، ایزوپروپیل الکل است. پس از آن باید چیزهایی مانند هوای فشرده، پنبه و یک پارچه میکروفیبر نیز فراهم کنید. البته که می توانید از محصولات متنوع تری استفاده کنید، اما نباید ایزوپروپیل الکل را با چیزی جایگزین کنید.

پیش از این که تمیز کردن را شروع کنید، مراقب باشید از اقداماتی که باعث خراب شدن دستگاهتان می شود جلوگیری کنید. برای مثال، هرگز هیچ پاک کننده ای را مستقیما روی لپ تاپ خود اسپری نکنید.

از کیبورد لپ تاپ شروع کنید

کیبورد لپ تاپ شما احتمالا کثیف ترین نقطه لپ تاپ شماست، بنابراین بهتر است ابتدا از تمیز کردن آن شروع کنید. پارچه میکرو فیبر خود را برداشته و چندبار روی کیبورد بکشید تا لایه اولیه کثیفی ها از آن جدا شود. سپس لپ تاپ خود را برگردانید و آن را تکان دهید. با این حرکت مقداری دیگر از کثیفی های لپ تاپتان جدا می شود. پیش از این کار نیز می توانید هوای فشرده را روی کیبوردتان اسپری کنید تا کثیفی ها راحت تر جدا شوند.

پس از این کار، پورت های یو اس بی، HDMI و سایر پورت ها را با هوای فشرده تمیز کنید چون ممکن است داخلشان پر از کثیفی باشد.

اکنون پنبه ها را به ایزوپروپیل الکل آغشته کنید (البته آن ها را زیاد خیس نکنید). پنبه ها را روی کیبورد، بین هر دکمه و هرجا که فکر می کنید کثیف است حرکت دهید. می توانید این کار را چندین بار تکرار کتید تا از تمیز شدن کیبورد مطمئن شوید.

اکنون نوبت تمیز کردن صفحه نمایش است

تمیز کردن صفحه نمایش حساس تر از کیبورد است، بنابراین باید با دقت بیشتری این کار را انجام دهید. پارچه میکرو فیبر را برداشته و روی صفحه نمایش بکشید. دقت کنید که این کار را تنها در یک جهت (افقی یا عمودی) انجام دهید. اگر دوست ندارید از ایزوپروپیل الکل برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ استفاده کنید، باید کیت مخصوص تمیز کردن لپ تاپ فراهم کنید.

بدنه لپ تاپ را تمیز کنید

پس از تمیز کردن کیبورد و صفحه نمایش نوبت تمیز کردن بدنه لپ تاپ است، برای مثال پشت صفحه نمایش، تاچ پد و نزدیک باتری آن. برای تمیز کردن این قسمت ها نیز می توانید از پارچه میکرو فیبر و الکل استفاده کنید.

زمانی که همه جای لپ تاپ را تمیز کردید، پیش از آن که آن را روشن کنید، مطمئن شوید که همه جای آن به خوبی خشک شده است و سپس از آن استفاده کنید.

منبع