دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

تصویر جدید و دیدنی فضاپیمای مریخی تیانون ۱ از زمین و ماه

۱۴ مرداد ۹۹ ساعت ۱۷:۱۲

فضاپیمای تیانون ۱ (Tianwen-1)، اولین پروژه کشور چین برای اکتشاف سیاره مریخ بوده که اخیرا، در راه رسیدن به سیاره سرخ، عکس دیدنی را از زمین و ماه به ثبت رسانده است.

کشور چین با ساخت فضاپیمای تیانون ۱ (Tianwen-1) گام بزرگی در راه اکتشاف سیاره مریخ برداشته و اخیرا این فضاپیما که در مسیر سیاره سرخ قرار دارد، تصویری خیره کننده را از زمین و ماه ثبت کرده است.

مهم نیست که اهل کجا هستید، در کجا زندگی می‌کنید و می‌خواهید به کجا بروید؛ همیشه دیدن خانه اولیه حس خاصی را در ما به وجود می‌آورد و به همین ترتیب، دیدن تصاویری از سیاره زمین که توسط فضاپیماها و ماهواره‌های گوناگون تهیه شده‌اند، همان حس شگفت‌انگیز دیدن خانه را در علاقه‌مندان به وجود می‌آورد.

در همین رابطه، تازه‌ترین عکس تهیه شده از سیاره‌ای که به عنوان خانه آن را می‌شناسیم، به فضاپیمای تیانون ۱ ساخت کشور چین مربوط می‌شود. این مریخ‌نورد در تاریخ ۲۳ جولای گذشته زمین را به مقصد سیاره سرخ ترک کرد و هم‌اکنون اداره ملی فضایی چین (CNSA)، تصویر این فضاپیما که از فاصله ۱.۲ میلیون کیلومتری گرفته شده را منتشر کرده است. این عکس زمین و ماه را نشان می‌دهد.

عکسی که این مریخ‌نورد چینی از زمین ثبت کرده، به لیست بلند بالایی از تصاویر فضایی سیاره ما اضافه شده و از طرف دیگر، به عنوان بخشی از ماموریت اولین تلاش کشور چین برای کاوش سیاره مریخ، سر و صدای زیادی به پا کرده است.

تصویر فضاپیمای تیانون ۱ از زمین و ماه

به عنوان مثال آنچه در زیر می‌بینید، تصویر مدارگرد شناسایی مریخ (MRO) آژانس فضایی ناسا از زمین بوده که قمر سیاره را هم در قسمت انتهایی نشان می‌دهد:

تصویر شگفت‌انگیز فضاپیمای مریخی تیانون 1 از زمین و ماه

در ماموریت‌های دیگری مانند پروازهای کاوشگر کاسینی، ماموریت‌های آپولو و بسیاری پروژه‌های دیگر که برای اکتشاف مریخ و سیاره‌های گوناگون عملی شده‌اند، تصاویری شگفت‌انگیز مانند آنچه در بالا دیدیم ثبت شده‌اند.

در همین رابطه، یکی از خبرگزاری‌های چین اخیرا اعلام کرده که فضاپیمای تیانون ۱ به کمک سنسور ناوبری نوری خود، تصویر جدید منتشر شده را به صورت سیاه و سفید ثبت کرده است. همان‌طور که اشاره شد، زمین و ماه به صورت حلال‌هایی دیدنی در این تصویر قابل مشاهده هستند:

تصویر شگفت‌انگیز فضاپیمای مریخی تیانون 1 از زمین و ماه

این اولین ماموریت مریخی اداره ملی فضایی چین بوده که در کنار آمریکا و امارات متحده عربی، به عنوان سومین پرتاب فضایی انجام شده در ماه جولای امسال به مقصد مریخ هم شناخته می‌شود. در واقع از آنجایی که هم‌اکنون زمین و مریخ در نزدیک‌ترین فاصله مداری نسبت به یکدیگر قرار دارند، ناسا، آژانس فضایی امارات و CNSA هر سه ماموریت‌های مریخی خود را در این ماه استارت زدند.

نکته مهم این بوده که سیاره ما و سیاره سرخ هر دو سال یک بار در این فاصله نزدیک از هم قرار می‌گیرند و اگر هرکدام از آژانس‌های فضایی مورد نظر فرصت جولای امسال را برای پرتاب از دست می‌دادند، باید تا فراهم شدن فرصت بعدی در سال ۲۰۲۲، دو سال صبر می‌کردند. در واقع این اصرار برای انجام پرتاب‌ها در نزدیک‌ترین فاصله مداری، به تمایل آژانس‌های فضایی برای صرف کمترین هزینه (هزینه سوخت مصرفی برای رسیدن به مریخ) و همچنین کمترین وقت ممکن برای انجام ماموریت‌های مریخی مربوط می‌شود.

ماموریت تیانون ۱

بر اساس اطلاعات موجود، فضاپیمای تیانون ۱ شامل یک مریخ‌نورد، تجهیزات لازم برای فرود مریخ‌نورد روی سطح سیاره و همچنین یک مدارگرد برای مخابره اطلاعات جمع‌آوری شده توسط کاوشگر مورد نظر می‌شود. این اولین بار در تاریخ اکتشافات فضایی بشر بوده که در یک موشک واحد و سوار بر یک فضاپیما، هر سه وسیله برای عملی کردن ماموریت یک مریخ‌نورد به صورت یک جا به سیاره سرخ فرستاده می‌شوند.

اداره فضایی چین اعلام کرده که تیانون ۱ با هدف اصلی بررسی مورفولوژی و ساختار زمین شناختی مریخ به سیاره سرخ ارسال شده است. به علاوه، این مریخ‌نورد اطلاعاتی را در مورد ویژگی‌های خاک، نحوه گسترش آب یخ زده روی سطح، مواد تشکیل دهنده سطح سیاره، ویژگی‌های اتمسفری، آب ‌و هوا، میدان‌های فیزیکی و ساختارهای درونی مریخ جمع‌آوری خواهد کرد.

لیو تونگژی (Liu Tongjie)، سخنگوی اولین ماموریت مریخی چین در این رابطه می‌گوید که بر اساس تازه‌ترین داده‌های مخابره شده، فضاپیمای تیانون ۱ در سلامت کامل به سر می‌برد و در مسیر خود به سمت مریخ قرار گرفته است.

منبع

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

ادعای یک شرکت چینی برای دریافت ۱/۴ میلیارد دلار غرامت از شرکت اپل

سامسونگ1
انجمن کلیک
آموزش اینستاگرام

آموزش اینستاگرام

همراه اول در کلیک

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – یک شرکت هوش مصنوعی چینی خواهان دریافت ۱/۴ میلیارد دلار غرامت از شرکت اپل شد؛ زیرا ادعا می‌کند که این غول تکنولوژی از حق امتیاز اختراعات او سواستفاده کرده است. 

یک شرکت هوش مصنوعی چینی که «شانگهای ژیژن اینتلیجنت نتورک تکنولوژی» نام دارد، شرکت اپل را متهم به سواستفاده از حق امتیاز اختراعات خود کرده و از این غول تکنولوژی شکایت کرده است. 

این شرکت در شکایت خود ذکر کرده که قصد دارد تولید و فروش آن دسته از محصولات اپل که با پتنت‌های این شرکت ساخته شده‌اند را متوقف کند و ۱.۴ میلیارد دلار غرامت از اپل دریافت کند. این شکایت در یکی از دادگاه‌های محلی چین ثبت شده است.

شرکت هوش مصنوعی چینی ادعا می‌کند که دستیار صوتی اپل از فناوری تشخیص صوتی که این شرکت در سال ۲۰۰۹ به‌عنوان اختراع خود ثبت کرده است استفاده می‌کند. اما شرکت اپل در بیانیه ای اعلام کرده است که دستیار صوتی سیری هیچ کدام از ویژگی‌های ذکر شده در پتنت این شرکت را ندارد. 

اختلاف بین اپل و این شرکت چینی قدیمی است و نزدیک به ۱۰ سال است که این شرکت چینی از این شکایت‌ها تنظیم می‌کند. اولین شکایت این شرکت چینی از اپل به سال ۲۰۱۲ برمی‌گردد که باز هم مربوط به استفاده از فناوری تشخیص صوت بوده است. 

شرکت اپل می‌گوید دادگاه عالی مردم چین نیز بعد از بررسی‌های خود به این نتیجه رسیده است که اپل از فناوری این شرکت استفاده نکرده است. 

منبع

دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

جشنواره تابستانی هواوی با شعار «هر خرید، یک هدیه» شروع شد

۱۴ مرداد ۹۹ ساعت ۱۵:۳۷

جشنواره تابستانی هواوی آغاز شده و تا ۲۳ مرداد ادامه دارد. در این جشنواره با شعار هر خرید یک هدیه، به تمامی خریداران محصولات هواوی هدایایی اهدا خواهد شد.

جشنواره تابستانی هواوی با شعار هر خرید، یک هدیه آغاز شده و تا ۲۳ مرداد ۹۹ ادامه خواهد داشت. در این جشنواره تابستانی، به خریداران محصولات هواوی، هدایایی اهدا می‌شود. این هدایا در غالب جشنواره تابستانی هواوی ارائه می‌شود که هدف آن ارائه موقعیت و شرایط بهتر برای خریداران است تا همراه با خرید گوشی از هدایای مناسبی نیز برخوردار شوند.

لیست محصولات جشنواره تابستانی هواوی

در جدول زیر می‌توانید لیست محصولات این جشنواره به همراه هدایای هر یک را مشاهده کنید:

جشنواره تابستانی هواوی

این جوایز به تمامی گوشی‌های دارای گارانتی معتبر و اصلی تعلق می‌گیرد و خریداران محترم می‌توانند از طریق تمامی فروشگاه‌های معتبر سراسر کشور به خصوص فروشگاه‌های منتخب هواوی خرید خود را انجام دهند. اما برای دریافت هدیه خود  باید به مراکز اعلام شده از طرف هواوی مراجعه کنند که در ادامه لیست کامل آن آماده است.

قابل ذکر است برای دریافت هدایا باید مدارک زیر را نیز به همراه داشته باشید:

  • کارت ملی (حضور شخص متقاضی الزامی است)
  • فاکتور گوشی به تاریخ روز و نام خریدار
  • گوشی خریدار شده (روشن+سیم کارت مشتری)
  • برچسب B بر روی گوشی
  • رسید دستگاه پوز (یا کپی چک‌ها پرداختی) دقیقا به مبلغ و تاریخ فاکتور

جشنواره تابستانی هواوی

برای دریافت سیم کارت هدیه ‌خود نیز می‌توانید به فروشگاه‌های مربوطه مراجعه کنید و از روش‌های زیر برای فعال‌سازی آن استفاده کنید.

جشنواره تابستانی هواوی

لطفا قبل از خرید با ارسال کد IMEI دستگاه به سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۴۲۰۰۰ از صحت گارانتی محصول خود اطمینان حاصل کنید. توجه داشته باشید که به ازاء هر کد ملی تنها امکان دو بار ثبت نام در این جشنواره وجود خواهد داشت.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاهده فروشگاه‌های منتخب هواوی جهت شرکت در این جشنواره می‌توانند به سایت https://huaweimobilefarsi.com مراجعه کنند.

منبع

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

آذری جهرمی: گران‌فروشی اپراتورها تخلف محض است

همراه اول در کلیک

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – محمدجواد آذری جهرمی، امروز (سه‌شنبه) در کمیسیون صنایع و معادن مجلس حضور پیدا کرد و در حاشیه آن جزئیات برخورد با گران‌فروشی اپراتورها را در جمع خبرنگاران تشریح کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص  حذف برخی از بسته‌های اینترنتی توسط اپراتورها، با اعلام اینکه تخلف آنها احراز شده گفت: تمام هزینه‌های اخذ شده از مردم باید به آنها بازگردانده شود.

وی در خصوص اقدام دو اپراتور در افزایش تعرفه‌های بسته‌های اینترنت خود گفت: این کار خلاف ضوابطی است که برای اپراتورها در زمان صدور پروانه، تعیین شده و مصداق گران‌فروشی است.  

وزیر ارتباطات افزود: سازمان تنظیم مقررات، اختیاراتی را در برخورد با این گران‌فروشی دارد که می‌توان بر حسب همان اختیار جریمه دو میلیارد تومانی برای‌شان در نظر گرفت. اختیارات برای برخورد بیشتر کفایت نمی‌کرد به همین دلیل طرحی را برای افزایش اختیارات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور را به دولت داده‌ایم، تا آن را در دستور کار قرار دهد.

جهرمی افزود: نبود اختیارات کافی باعث شد خلایی در برخورد مناسب با گران‌فروشی ایجاد شود و آن‌ها نیز با استفاده از همین خلا گران‌فروشی خود را ادامه دادند.

وی اشاره کرد: البته گران کردن بسته‌های اینترنت از نظر ما توجیه اقتصادی ندارد و منطقی پشت آن نیست، این مشکل باید برطرف شود.

او در خصوص روال پیگیری این مسئله افزود: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور، پرونده گرانفروشی دو اپراتور را به سازمان حمایت ارسال کرد و سازمان حمایت نیز روز گذشته مبالغ گرانفروشی و اصل گرانفروشی را تایید و پرونده را برای بررسی بیشتر به تعزیرات ارسال کرد. در دادگاه تعزیرات آخرین دفاعیات اخذ شده است.

وزیر ارتباطات افزود: در همین روزها حکم تعزیرات اعلام می‌شود. در این هفته ابزارهای نظارتی برای افزایش اختیارات برخورد با گران‌فروشی از سوی دولت اخذ می‌شود.

او در پایان تاکید کرد: از دید ما این کار گران‌فروشی است و مبالغی که در این مدت از مردم اخذ شده باید به آن‌ها برگردد. پیگیر این ماجرا هستیم اما نمی‌توان در این فضا برخورد احساسی انجام داد.

منبع

دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

سازمان جهانی بهداشت از طولانی بودن همه گیری ویروس کرونا خبر داد

۱۴ مرداد ۹۹ ساعت ۱۳:۱۲

طبق بیانیه جدید سازمانی جهانی بهداشت (WHO)، همه گیری ویروس کرونا بر خلاف آنچه پیش‌بینی می‌شد طولانی مدت‌ خواهد بود.

سازمان جهانی بهداشت در بیانیه جدید خود به تمام مردم این سیاره هشدار داد که همه گیری کروناویروس طولانی مدت خواهد بود و باید پروتکل‌های بهداشتی را همچنان در دستور کار قرار داد. این سازمان حدود ۶ ماه قبل در خصوص شیوع کروناویروس وضعیت اضطراری اعلام کرد و اکنون نیز نسبت به طولانی بودن این همه گیری هشدار داده است.

طولانی بودن همه گیری ویروس کرونا

بر اساس اعلام کارشناسان کمیته اضطراری در خصوص همه گیری ویروس کرونا، کشورها باید رویکرد دقیقی را برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ اتخاذ کنند تا بتوانند به این بیماری که فشارهای اقتصادی و اجتماعی شدیدی را برای کشورها به همراه دارد، پاسخ حداقلی بدهند. سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد بررسی‌های جدید حاکی از آن است که خطر بیماری کووید ۱۹ همچنان بسیار زیاد است. از این رو واکنش پایداری جهانی، منطقه‌ای، ملی و محلی در مقابله با آن بسیار حائز اهمیت است.

گفتنی است تا به امروز بیش از ۱۸ میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شدند که متاسفانه بیش از ۶۸۸ هزار نفر نیز جان خود را از دست دادند. در همین راستا هشدارهای سازمان جهانی بهداشت از گسترش بیشتر این ویروس در کشورها حکایت دارد و تعداد مبتلایان این بیماری طی ۶ هفته اخیر به حدود ۲ برابر افزایش پیدا کرده است.

منبع

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

ضریب نفوذ اینترنت در ایران در سال ۹۹ چقدر است؟

همراه اول در کلیک

همراه اول در کلیک

رسانه کلیلک – سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در اقدام اخیر خود آمار و اطلاعاتی جدید از حوزه‌ ICT در سه ماهه اول سال ۹۹ منتشر کرده کرد. طبق این آمار ضریب نفوذ اینترنت در ایران در سال جاری به ۹۴ درصد رسیده است.

این آمار نشان می‌دهد که تا پایان خردادماه ۹۹ بالغ بر ۷۸ میلیون و ۸۶ هزار و ۶۶۳ نفر در ایران از اینترنت استفاده می‌کنند و به بیان دیگر مشترک اینترنت هستند.

از این تعداد ۶۸ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۱۱۵ نفر مشترک اینترنت موبایل و ۹ میلیون و ۹۴ هزار و ۵۴۸ نفر مشترک اینترنت ثابت هستند.

بررسی این آمار حاکی از آن است که نسبت به پایان سال ۹۸، شمار مشترکان اینترنت موبایل تغییر محسوسی نیافته، اما تعداد مشترکان اینترنت ثابت خانگی افزایش کمی داشته است.

بر این اساس تعداد مشترکان اینترنت ثابت که در پایان سال ۹۸ حدود ۹ میلیون و ۲۴ هزار نفر اعلام شده بود طی سه ماهه نخست امسال حدود ۷۰ هزار نفر افزایش داشته است.

افزایش شمار مشترکان اینترنت ثابت از آن جهت دارای اهمیت است که سال گذشته روند توسعه این بخش متوقف و حدود یک میلیون نفر از کاربران ADSL به دلیل مشکلات ناشی از کیفیت نامناسب سرویس و کندی سرعت، از دریافت این سرویس انصراف دادند.

این در حالی است که هزینه اینترنت موبایل به مراتب از اینترنت ثابت گران‌تر است اما به دلیل کیفیت نامناسب اینترنت ثابت در کشور، کاربران ترجیح می‌دهند از موبایل برای اتصال به اینترنت استفاده کنند و این موضوع افزایش ضریب نفوذ اینترنت موبایل را در سال ۹۸ به همراه داشته است.

این انتقاد از سوی کارشناسان مطرح می‌شود که به دلیل عدم تخصیص درست منابع و عدم به‌روزرسانی تجهیزات شبکه، مردم از شبکه باکیفیت و ارزان وای‌فای خانگی محروم و مجبور به خرید اینترنت گران موبایل هستند. این در حالی است که اینترنت ارزان خانگی معیار پیشرفت و توان ارتباطی یک کشور محسوب می‌شود اما به دلیل ضعف موجود در زیرساخت این سرویس، مردم مجبور به استفاده از اینترنت موبایل با هزینه گران شبکه موبایلی هستند.

پیش از این نیز وزیر ارتباطات در یک نظرسنجی که در صفحه شخصی خود در اینستاگرام مطرح کرده بود، از تمایل کاربران برای استفاده از اینترنت ثابت خانگی با خبر شد. ۷۵ درصد کاربران در پاسخ به سوال آذری جهرمی در این نظرسنجی که قیمت کدام اینترنت (خانگی یا ۴G) برای شما مناسب‌تر است، اعلام کردند که به استفاده از اینترنت خانگی تمایل دارند و تنها ۲۵ درصد تمایل به مصرف اینترنت ۴G داشتند.

بر این اساس وزیر ارتباطات وعده داده که «در سال ۹۹ با تمام توان شبکه اینترنت خانگی را گسترش می‌دهیم و میلیون‌ها اشتراک جدید خانگی با کمترین کاغذبازی اداری و در کمترین زمان ممکن (۴۸ ساعت از ثبت درخواست تا راه اندازی در منزل) برقرار شده و با VDSL سرعت اینترنت خانگی فعلی را چهار برابر خواهیم کرد.»

هم اکنون اما این وعده وزیر ارتباطات در سه ماهه نخست امسال، تنها با افزایش حدود ۷۰ هزار مشترک دنبال شده است.

ضریب نفوذ اینترنت در ایران به ۹۴ درصد رسید

آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از روند نفوذ اینترنت در کشور، گویای ضریب نفوذ ۹۴ درصدی اینترنت است و به بیان دیگر از هر ۱۰۰ نفر در کشور ۹۴ نفر از اینترنت استفاده می‌کنند. در این میان سهم نفوذ اینترنت ثابت ۱۰.۹۵ درصد و سهم نفوذ اینترنت موبایل ۸۳.۰۵ درصد اعلام شده است.

اتصال کاربران به اینترنت از طریق فناوری‌های ۴G، ۳G، ADSL، TDLTE و FTTX انجام می‌شود که بررسی‌ها نشان می‌دهد بیش از ۸۳ درصد کاربران به استفاده از فناوری ۴G و ۳G تمایل دارند، ۹.۴۹ درصد کاربر ADSL و ۱.۵۳ درصد کاربر TDLTE هستند. تنها درصد ناچیزی نیز برای اتصال از FTTX استفاده می‌کنند.

این آمار نشان می‌دهد که کاربران، اینترنت موبایل را به عنوان نقطه اتصال پذیرفته‌اند و فناوری‌های دیگری مانند شبکه دسترسی فیبرنوری نیز برایشان جذابیتی ندارد و ترجیح می‌دهند از اینترنت موبایل استفاده کنند.

شمار مشترکان اینترنت در ایران تا پایان سال ۹۸ حدود ۷۸ میلیون و ۱۶ هزار و ۴۳۳ نفر اعلام شده بود که نسبت به سال ۹۷ افزایش ۴ میلیون مشترک را در یک سال نشان داد.

منبع

دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

گوگل پیکسل ۴ ای با نمایشگر ۵.۸۱ اینچی و تراشه اسنپدراگون ۷۳۰G معرفی شد

۱۴ مرداد ۹۹ ساعت ۱۱:۲۳

پس از تاخیر چند ماهه، سرانجام گوشی اقتصادی گوگل پیکسل ۴ ای – Google Pixel 4a معرفی شد. البته این بار خبری از مدل XL نیست.

تراشه اسنپدراگون ۷۳۰G کوالکام در این گوشی با رم ۶ گیگ و حافظه داخلی ۱۲۸ گیگ همراهی می‌شود. فقط همین نسخه موجود است و خشاب کارت microSD هم برای افزایش فضای ذخیره‌سازی در گوگل پیکسل ۴ ای وجود ندارد.

گوگل پیکسل 4 ای

پنل اولد ۵.۸۱ اینچی دستگاه، محتوا را با وضوح ۲۳۴۰ در ۱۰۸۰ پیکسل و نسبت تصویر ۱۹.۵ به ۹ نمایش می‌دهد. حفره‌ای هم روی آن وجود دارد که از یک دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی میزبانی می‌کند. با چنین اندازه‌ای، این گوشی می‌تواند نظر کاربرانی را که به دنبال یک مدل کامپکت و نه‌چندان گران هستند، جلب نماید.

در پشت گوشی گوگل پیکسل ۴ ای فقط یک دوربین ۱۲.۲ مگاپیکسلی f/1.7  وجود دارد؛ با سنسور ۱/۲.۵۵ اینچی و پیکسل‌های ۱.۴ میکرومتری. البته از همان قابلیت‌های دوربین پیکسل ۴ برخوردار است که می‌توانیم به پشتیبانی از حالت پرتره و Night Sight و Top Shot اشاره کنیم. لزرشگیر اپتیکال (OIS) هم نقش خود را در ضبط ویدیوهای باکیفیت‌تر ایفا خواهد کرد.

گوگل پیکسل 4 ای

دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی، گشودگی دیافراگم f/2.0 و پیکسل‌های ۱.۱۲ میکرومتری دارد؛ ولی فاقد فوکوس خودکار است.

ظرفیت باتری گوشی جدید گوگل به ۳۱۴۰ میلی‌آمپر ساعت می‌رسد و با استاندارد پاور دلیوری ۲.۰ و توان ۱۸ وات شارژ می‌شود. نکته مهم اینکه جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون هم در آن وجود دارد.

قیمت گوشی گوگل پیکسل ۴ ای

این محصول هم‌اکنون در آمریکا با قیمت ۳۴۹ دلار قابل پیش‌خرید است؛ ولی فروش رسمی از تاریخ ۳۰ مرداد آغاز خواهد شد. قیمت گوگل پیکسل ۴a در انگلستان ۳۴۹ پوند و در اتحادیه اروپا ۳۴۰ یورو است. بازار کشورهای استرالیا، کانادا، هند، ژاپن، سنگاپور و تایلند نیز پذیرای این گوشی موبایل خواهند بود. البته همان‌طور که پیش‌تر شنیده بودیم، فقط در رنگ مشکی عرضه می‌شود.

منبع

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

برگزاری الکامپ منوط به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا

سامسونگ1
انجمن کلیک
آموزش اینستاگرام

آموزش اینستاگرام

همراه اول در کلیک

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – به گفته رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کل کشور، تصمیم برای برگزاری نمایشگاه الکامپ بر عهده شرکت نمایشگاه‌ها و ستاد ملی مقابله با کرونا بوده و این سازمان تابع تصمیم گیری آن‌ها است. 

 اوایل اردیبهشت امسال، زمانی که هنوز موج دوم شیوع کرونا در کشور آغاز نشده بود، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای (نصر) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ بر خلاف سال‌های گذشته از ۲۸ تا ۳۱ شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

«محمدباقر اثنی‌عشری» روز سه شنبه درباره برگزاری برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ گفت: اگر ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم بگیرد که نمایشگاه برگزار شود، باید ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در چیدمان غرفه‌ها و فضایی که بین‌ آن‌ها وجود دارد نیز تصمیمات مناسبی گرفته شود.

وی تشریح کرد: با طراحی غرفه‌های بزرگ‌تر و ایجاد فاصله‌ بیشتر، الکامپ امسال را باید در نسخه محدود برگزاری کنیم تا پیوستگی برگزاری این نمایشگاه در ۲۵ سال گذشته از بین نرود.

رئیس سازمان نصر با بیان‌ این که پیام ما در نمایشگاه امسال، استفاده از فناوری اطلاعات در شرایط بحرانی مانند کرونا است، گفت: با شرایط پیش‌آمده، زمانی که ثبت‌نام را آغاز کردیم، مقداری نگران استقبال مردم بودیم، اما استقبال آن‌ها بسیار خوب بود. تقریبا برای ۳۰ هزار متر فضای سرپوشیده و ۲۵۰۰ متر فضای باز پیش‌ثبت‌نام انجام شده است که این مقدار، بیشتر از ظرفیتی است که ما در اختیار داریم.

وی اشاره کرد: در الکامپ امسال بخش خصوصی و دولتی حضور دارند و نکته حائز اهمیت این است که دولتی‌ها نیز باید مانند بخش خصوصی ثبت‌نام به عمل بیاورند. ثبت‌نام تا ۱۵ شهریور ادامه دارد و پس از آن سایت بسته می‌شود.

منبع

دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

هواوی نیمی از بازار گوشی های هوشمند چین را از آن خود کرد

۱۴ مرداد ۹۹ ساعت ۰۹:۳۸

بازار گوشی های هوشمند چین به دلیل شیوع ویروس کرونا با رکود مواجه شده، اما هواوی موفق شد با چنین شرایطی نیمی از بازار این کشور را از آن خود کند.

بازار گوشی های هوشمند در کشور چین، در سه ماهه دوم امسال، در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته میلادی، با افت جدی روبه‌رو شده و بر اساس گزارش شرکت تحلیل‌گر Counterpoint، این افت برابر با حدود ۱۷ درصد بوده است. دلیل اصلی این افت را می‌توان در شیوع ویروس کرونا و معیارهای جدید زندگی در شرایط قرنطینه جستجو کرد. با وجود این، حتی این ویروس مرگبار هم نتوانسته جلوی پیشرفت هواوی را در بازار چین بگیرد.

بر اساس گزارش یاد شده، برند هواوی و زیرمجموعه‌هایش در مجموع چیزی حدود نیمی از گوشی های هوشمند به فروش رفته در بازار چین را به خود اختصاص داده‌اند. به بیان دقیق‌تر، ۴۶ درصد از گوشی‌های به فروش رسیده در این بازار بزرگ، به این برند تعلق دارد. فروش گوشی های هوشمند ۵G هم در این مدت کاملا چشمگیر بوده و حدود ۶۰ درصد از دستگاه‌های به فروش رسیده، به فناوری ارتباطی نسل پنجم مجهز بوده‌اند.

آمار فروش هواوی در بازار گوشی های هوشمند چین

شرکت تحقیقاتی CINNO نیز گزارشی درباره وضعیت بازار گوشی های هوشمند در کشور چین، در همین بازه زمانی (سه ماهه دوم سال جاری میلادی) منتشر کرده است. گزارش این شرکت، ناامیدکننده‌تر به نظر می‌رسد و کاهش کلی ۲۴.۷ درصدی مجموع فروش گوشی را نشان می‌دهد. این در حالی است که از نظر عملکرد برندهای مختلف، نتایج منتشر شده تا حد زیادی با آمار Counterpoint هم‌خوانی داشته اما سهم شرکت‌ها کمی تفاوت دارد. بر مبنای این گزارش، هواوی با سهم ۴۰.۲ درصدی از بازار، صدرنشین است.

علی‌رغم افت ایجاد شده در بازار فروش گوشی های هوشمند در کشور چین، شرکت‌های فعال در این بازار، به سرعت در مسیر توسعه محصولات مجهز به فناوری ارتباطی ۵G گام برمی‌دارند. در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی، ۳۳ درصد از گوشی های هوشمند به فروش رسیده در بازار چین، به فناوری ۵G مجهز شده‌اند. این رقم در مقایسه با سهم ۱۶ درصدی در سه ماهه اول ۲۰۲۰ میلادی قرار می‌گیرد. جالب است بدانید که این آمار در ماه ژوئن، حتی بالاتر هم بوده و به ۴۰ درصد رسیده است.

هواوی

هواوی در بازار گوشی های هوشمند ۵G هم صدرنشین بوده و سهم ۶۰ درصدی را به خود اختصاص داده است. گوشی های هوشمند ۵G در بازار چین همچنان از نظر قیمتی در رده متوسط رو به بالا قرار داشته اما به مرور زمان شاهد روند کاهش قیمت برای این محصولات خواهیم بود.

منبع

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

لندین سرویس لندینگ پیج ساز کمپین های دیجیتال

همراه اول در کلیک

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – وقتی بخواهیم یک کمپین دیجیتال مارکتینگ اجرا کنیم نیاز داریم متناسب با هدف کمپین و مخاطب‌های خود لندینگ پیج استاندارد بسازیم که نرخ تبدیل مناسبی داشته باشد. شما در لندین می‌‌توانید براساس ساختار و چارچوپ‌های تعیین شده با هویت بصری و پکیج‌های تصویرسازی آماده لندینگ پیج خودتون بسازید.

برای تحلیل عملکرد لندینگ پیج خود را به انواع ابزارهای آماری متصل کنید و جهت ارتباط مستقیم با مخاطبان خود افزایش نرخ تبدیل ابزارک چت آنلاین رایچت را به لندینگ پیج خود اضافه کنید. در مرحله آخر لندینگ پیج خود در آدرس دلخواه بر روی بستر زیرساخت لندین بسازید و در صورت تمایل با اسکریپت اتصال از لندینگ پیج خود در هر آدرسی که دوست دارید بارگذاری و استفاده کنید.

تفاوت لندین با سایر سایت سازها چیست؟

هنگامی که شما کمپینی راه اندازی می‌کنید بجای اینکه مخاطبان را در صفحه اصلی خود فرود بیاورید در صفحه ای فرود می‌آورید که کاربر عمل مورد انتظار شما (CTA) را انجام بدهد. در سایت ساز و فروشگاه سازها ساختار آنها براساس یک لندینگ پیج استاندارد ساخته نشده است. اما در لندین تمامی سکشن‌ها متناسب با ساختار یک لندینگ پیج و هدف انتخابی شما ساخته شده است تا تمرکز کاربر بر روی انجام عمل مورد انتظار باشد و در نتیجه نرخ تبدیل شما را افزایش دهد تا مخاطبان بیشتری تبدیل به مشتری شما شوند.

قابلیت اتصال به دامنه

با اسکریپت اتصال لندین می‌توانید لندینگ پیج خود را به آسانی به آدرس دلخواه خود متصل کنید. کافیست اسکریپت را کپی کنید در قالب یک فایل با پسوند html در آدرس و صفحه مورد نظر خود آپلودکنید تا به سرورهای لندین متصل شود و لندینگ پیج شما بر روی آدرس دلخواه شما بارگزاری شود.

شخصی سازی در چارچوب استاندارد

با توجه به اهدافی که برای لندینگ پیج خود دارید می‌توانید با مدل‌های مختلف سکشن‌های آماده را در چارچوبی شفاف و استاندارد شخصی سازی کنید تا بتوانید یک لندینگ پیج استاندارد داشته باشید تا کاربران تعامل بیشتری با لندینگ پیج شما داشته باشند و نرخ تبدیل افزایش یابد.

مدیریت لیدهای جمع‌آوری شده

در صورتی که هدف اصلی شما در لندینگ پیج جمع آوری لید (Leads) باشد و سکشن جمع‌آوری لید را به لندینگ پیج خود اضافه کنید، می‌توانید در قسمت مدیریت لیدها، اطلاعاتی که از کاربر درخواست کرده بودید را مشاهده کنید و از آن فایل خروجی دریافت کنید.

اتصال به سایر سرویس‌ها

می‌توانید لندینگ پیج خود را به سایر سرویس‌های مکمل متصل کنید. با آمار و تحلیل های سایر سرویس ها رفتار کاربران را مانیتور کنید و یا با مشتریان خود با اتصال به سرویس چت آنلاین در ارتباط باشید. تا بتوانید در مجموع نرخ تبدیل لندینگ پیج خود را افزایش دهید.

هویت بصری آماده

در لندین متناسب با موضوع لندینگ پیج شما پکیج‌های تصویرسازی آماده و به همراه مجموعه آیکون استاندارد قرارداده شده است. تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان لندینگ پیجی با هویت بصری کاربر پسند بسازید.

میزبانی زیرساخت فنی

هر لندینگ پیج بر بستر زیرساخت لندین میزبانی می‌شود. این باعث می‌شود فشار ترافیک ورودی لندینگ پیج بر منابع زیرساختی سایت اصلی شما فشاری وارد نکند و در نتیجه عملکرد شما با مشکل مواجه نشود.

با لندین لندینگ پیج حرفه ای بساز و و کلیک‌های بیشتری رو به مشتری تبدیل کن!

سرویس حرفه‌ای برای ساخت و مدیریت لندینگ پیج شما بدون دانش فنی و هدر رفت زمان

 

۷ روز بصورت رایگان از لندین استفاده کنید.

منبع