دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

کروناویروس تا 17 روز پس از خروج مسافران در کشتی کروز پرنسس زنده ماند

بر اساس آزمایش‌های انجام شده توسط محققان، کروناویروس (CoronaVirus) تا 17 روز پس از خروج مسافران و پیش از ضد عفونی کردن، در کشتی کروز پرنسس ژاپن دوام آورده بود.

کشتی کروز پرنسس دایموند از روز سوم فوریه و پس از مشاهده یک مورد ابتلا به ویروس کرونا در میان مسافران آن در بندر یوکوهاما ژاپن قرنطینه شده بود و این قرنطینه حدود دو هفته طول کشید و پس از آن مسافران اجازه پیدا کردند از کشتی خارج شوند.

ابتلای 19 درصد مسافران و خدمه کشتی کروز پرنسس به کرونا

این کشتی با 3700 خدمه و مسافر، به سرعت به بزرگ‌ترین خوشه حامل ویروس کرونا تبدیل شد. 9 نفر پس از پیاده شدن از کشتی جان باختند و محققان دریافتند که 712 نفر از میان خدمه و مسافران این کشتی یا به عبارت دیگر 19.2 درصد آنها به کروناویروس آلوده شده‌اند.

حالا مطالعه‌ای که توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها منتشر شده، حاکی از آن است که کروناویروس تا 17 روز پس از خروج مسافران نیز روی سطوح کابین‌های کشتی کروز پرنسس زنده مانده است و فقط پس از ضد عفونی کردن آن سطوح، ویروس از بین رفت. در این تحقیق، تلاش‌های دولت ژاپن و ایالات متحده آمریکا برای مهار شیوع بیماری کووید 19 در کشتی تفریحی دیاموند پرنسس در ژاپن و کشتی گرند پرنسس در کالیفرنیا بررسی شده است. محققان نوشتند که این ویروس بسیار بیشتر از پیش‌بینی‌های قبلی و تا 17 روز پس از خالی کردن کابین‌ها در کشتی دیاموند پرنسس زنده مانده بود.

محققان موسسه‌های ملی بهداشت، CDC، UCLA و دانشگاه پرینستون پیش‌تر دریافته بودند که کروناویروس می‌تواند تا سه روز روی پلاستیک و فولاد ضد زنگ دوام داشته باشد. در این مطالعه همچنین مشخص شد که مقدار ویروس باقی مانده بر روی سطوح با گذشت زمان کاهش پیدا می‌کند.

منبع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *