دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

هوآوی برای توسعه HarmonyOS از مهندسان روسی کمک می‌گیرد

رسانه کلیک – شرکت هوآوی یک تیم تحقیق و توسعه متشکل از ۱۵۰۰ مهندس روسی تشکیل داده است تا HarmonyOS را هر چه سریع‌تر و قبل از تحریم‌های بیشتر از سوی آمریکا، توسعه دهد. 

هوآوی یک تیم متشکل از افراد خبره در زمینه تحقیق و توسعه از کشور روسیه به شرکت خود اضافه کرده است تا در توسعه سیستم عامل اختصاصی این شرکت که HarmonyOS نام دارد به آن‌ها کمک کنند. 

بر اساس گزارشی از  GlobalTimes، تیم تحقیق و توسعه این شرکت غول چینی در روسیه، متشکل از ۱۵۰۰ کارشناس در شهرهایی مانند مسکو، پترزبورگ و… است. این تیم روسی در تماس نزدیک با شرکای توسعه هوآوی است و تلاش می‌کنند تا این سیستم عامل اختصاصی به میزان بسیار زیادی با اکوسیستم موبایل هوآوی سازگار باشد. 

در اوایل این ماه هوآوی سیستم عامل HarmonyOS 2.0 را معرفی کرد که نسخه بتا آن در ماه دسامبر منتشر می‌شود و نسخه مخصوص گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد. 

از آن جایی که توسعه این سیستم عامل به طور مستقیم تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است، این کمپانی هنوز سیستم عامل اندروید را رها نکرده است و به آن نیاز دارد. لازم به ذکر است که شرکت هوآوی از سال ۲۰۱۹ دسترسی خود به سرویس‌های موبایلی گوگل را از دست داده است و از سوی شرکت گوگل تحریم شده است.

از همان زمان تحریم‌های هوآوی از سوی شرکت‌های مختلف بیش‌تر و بیش‌تر شد تا این شرکت نتواند به تکنولوژی‌ها و محصولات آمریکایی دسترسی داشته باشد. 

در این لحظه، شرکت هوآوی با تحریم های گسترده‌ای روبه‌رو شده است و حتی زنجیزه تامین قطعات مورد نیاز برای تولید محصولات این شرکت با مشکل مواجه شده است. به همین دلیل شرکت هوآوی از مهندسان روسی کمک گرفته است تا هر چه سریع‌تر و قبل از اینکه دسترسی او به سیستم عامل اندروید نیز قطع شود، سیستم عامل اختصاصی خود را توسعه دهد.

منبع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *